Rüya Tabirleri

Rüyada Parmak Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada parmak görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Parmak Görmek Ne Anlama Gelir ?

Parmak, evlat, zevceler, baba ve ana, mal, hayvan, mülk ve sanatla tabir olunur. Rüyada parmaklarının fazla ve güzel olduğunu gören kimsenin zikrettiğimiz şeylerden evladı, malı ve mülkü fazla olur. Noksan olduğunu görenin de mezkür şeyleri noksan olur.

Rüyada parmağının kesildiğini veya kuruduğunu ya da onunla faydalanamadığını görmek; baba, anne ve evladından menfaatlenemeyeceğine, yahut malının zayi olacağına, hayvanlarının telef olacağına yahut mülkünün muattal kalacağına ya da sanatının geçersiz olacağına işarettir. Parmaklarının uçlarını ısırdığını gören hasta, ölür.

Bir kimse parmakları kesilmiş veya onlara bir afet isabet etmiş görse çocuklarına yahut akrabasına veya tanıdıklarına zayıflık gelir.

Bazen parmaklar, beş vakit namazla tabir edilir. Baş parmak sabah namazına, şehadet parmağı öğlen namazına, orta parmak ikindi namazına, orta parmak yanındaki akşam namazına ve küçük parmak ise yatsı namazına işarettir. Bazı tabirciler, orta parmak sabah namazına işarettir dediler. Zira sabah namazında uzunca kıraat müstehabdır. Orta parmağın yanındaki parmak öğleye, küçük parmak ise ikindiye, çünkü ikindi günün ahiridir. Eğer parmak rüyası “namaz” ile tabir olunursa, tırnaklar sünnet ve nafile olur. Eğer parmaklar “mal” ile tabir edilirse tırnaklar, zekattır. Parmak asker ile tabir olunursa tırnaklar silah ve düşmanları olur.

Parmakların bağlanması, Malın bağlanmasıdır.

Parmaklar, günler, aylar yahut senelerdir. Parmaklar bazen erkek kardeş çocuklarına işarettir. Çünkü omuz kardeş, parmaklarda kardeş çocuğu mesabesindedir. O’da maldır.

Parmakları kesik bir insan görmek, itimat ettiği maldan eziyet görmek ile tabir olunur. Parmakların uzunluğu fazla haris olmaya, parmaklardan bir parmak fazla olduğunu görmek akraba veya namaz, ya da ilminde ziyadeliğe işarettir. Parmaklarından birinin yer değiştirdiğini gören, namazını bir vakitten diğer vakte tehir eder.

Parmaklarını birbirine karıştırmış ve geçirmiş görse, namazlarını bir vakitte cem eder. Bazen de bu rüya, sahibinin bir işinde akraba ve yakınlarının toplanarak müşavere ve ona yardım etmelerine işarettir.

Bazı tabirciler, parmakların birbirine geçirilmesi rüyasını, rüya sahibinin işsiz ve elinin darlığına, kendisi için meşgul olacak işi olduğu halde ailesi, kardeşi ve evlatları ise ondan kendilerine dokunacak zarardan korkup, o zararın defi için birbirlerine yardımcı olmaları ve arada ittifak etmeleri, şeklinde tabir etmişlerdir. Bazı tabirciler ” sağ elin parmakları, beş vakit namazdır,” dediler. Parmakların kısalığı, namazda tembelliğe ve kusura işarettir. Parmakların uzunluğu beş vakit namaza devamlı, parmaklardan birinin düşmesi, o parmağın işaret ettiği namazın terki ile tabir olunur.

Bir kimse, birisinin parmağının ucunu ısırdığını görse, eli ısırılan kimsenin terbiyesizliğine, ısıran kimsenin de onu terbiye etmek için gösterdiği aşırılığa işarettir. Beş parmağından süt, şehadet parmağından da kan aktığını ve bunları içtiğini gören kimse, ya kayınvalidesine, ya da kız kardeşine kötü bir muamelede bulunur. Parmaklarını çatırdattığını gören kimse, akrabalarından kötü söz işiteceğine, rüyada parmaklarının fazla olduğunu gören imamın, hırs ve zulmünün fazlalığına, insafının azlığına işarettir. Sol elin parmakları erkek ve kız kardeş çocuğudur.

Ellerine kına koyduğunu fakat kınanın tutmadığını gören hanım, kocası tarafından sevilmez.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Pas Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle