Rüya Tabirleri

Rüyada Perde Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada perde görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Perde Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen perde, bir kısım işleri gizlemeye işarettir. Bilinmeyen perde onu gören için üzüntü ve kederdir.

Mescidin kapısında olan perde dini işlerde, evin kapısında asılı olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve kederdir. Rüyasında yırtılmış perde gören kimse neşe ve sevince erer. Siyah perde görmek insana malı tarafından gelecek bir üzüntü ile tabir edilir. Yerinin dışında asılı olarak görülen perde üzüntü ve kederdir. Asılması çirkin görülecek yerde perdenin asılı olarak görülmesi şiddetli sıkıntı ile tabir edilir. Fakat bu üzüntünün sonu hayırla sonuçlanır.

Siyah perde, Devlet Başkanı tarafından üzüntü ve kederdir. Yeşil perde, hayra ve övülecek sonuca işarettir. Perdenin kesilmiş ve yırtılmış görülmesi, görenin üzüntü ve kederinin gitmesine işarettir. Çıplak olan bir kimse kapısına asılı bir perde görse, kendisini dinen güzel bir yola götürecek ve fakirlikten kurtulup bir kadınla evlenmesine işarettir.

Perdenin çokça büyük olması, üzüntünün de büyüklüğüne işarettir.

Bir kimse rüyasında büyük bir köşkün penceresine asılı olan bir perde görse ve yerlere de etekleri sarksa, o kimse uzak bir yolculuğa çıkar ve yolculukta çok zahmet çeker.

Bazı tabircilere göre perde görmek, işlerin gizli ve saklı tutulmasına perdelerin açılması kaldırılması ise rezil ve rüsvay olmaya işarettir, demişlerdir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Pencere Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle