Rüya Tabirleri

Rüyada Put Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada put görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Put Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen put, güzel yüzlü, ahlaklı gaddar insanlara işarettir. Rüyada puta taptığını gören kimse, meydana çıkarmış olduğu batıl görüşleriyle Allah’a yalan isnat eder.

Eğer taptığı put ağaçtan ise, zalim ve münafık büyük bir kimseye yaklaşır. Taptığı put gümüşten ise, o kimse bir kadına veya hizmetçi kadına haince veya sinsice yaklaşmak ve kendisini ona emin göstermek için dince makbul görülecek bir amel yapar. Yaptığı put altından ise meşru olmayan bir amel yapar ve Allah-u Teala’nın buğzettiği bir kimseyle alaka kurar ve o kimseden, ona fenalık erişir. Ona tazminat ödemesinden ve malının elinden çıkmasından korkulur.

Taptığı put bakırdan, demirden ve kalaydan olursa, o kimse dinine karşılık dünyayı talep eder ve Rabbini unutur.

Rüyada bir çok puttan birisini gören kimse, uzak bir yolculuğa çıkar. Rüyada altın veya gümüşten yapılmış resim gören kimse, dünyalığa erişir. Rüyada, pirinçten yapılmış hareketli resimleri görmek, ucuzluğa, bolluğa, güzel bir duruma ve yolculuğa; büyük resimleri görmek ise, sıkıntıya işarettir. Rüyada görülen resimler, rüya sahibinin istediği ve arzu ettiği evlada işarettir. Rüyada puta ibadet ettiğini gören kimsenin batıl bir şeyle meşgul olduğuna ve nefsani arzularını Allah (c.c.)’ın rızasına tercih etmesine işarettir.

Altından yapılmış putu görmek, rüya sahibinin dininin zayıflamasıyla beraber malının gitmesine işarettir. Eğer put gümüşten olursa, o kimse bir kadın veya bir hizmetçi hakkında hıyanet ve kötü bir şey yapabilmek için dinini alet eder.

Rüyada putu görüp, ona tapmadığını gören kimse, çok mala kavuşur. Rüyada put görmek, kadına veya bir erkeğe aşık olmaya işarettir. Putlar, iyi konuşamayan veya ahmak ya da dilsiz olan adamlara, şöhret, mal, sevgili, koca, çocuk, vs. gibi insanı meşgul eden ve Allah (c.c.)’a ibadet etmeye mani olan şeylere işarettir.

Rüyada maiyetinde bir put olduğunu gören kimse, sağır, dilsiz, iyi konuşamayan veya şaşkın bir halde bulunan bir kadınla evlenir yahut onun böyle bir çocuğu doğar.

Putları kırdığını veya herhangi bir şekilde onların şekillerini çirkinleştirdiğini gören kimse, yüksek rütbeye erişir, düşmanlarına galip gelir ve onların hilelerinden emin olur.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Polis Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle