Rüya Tabirleri

Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada rüzgar tabircisi görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Rüzgar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada rüzgar görmek, kuvvetine fayda ve zarar bakımından kendisinden aşağıdaki mahlukat üzerine kahr ve galebesinden dolayı sultana veya devlet başkanına işarettir. Bazen de sultan mülk ve askerine, yardımcılarına, emirlerin, askerlerin haberlerine işarettir. Rüzgarın Süleyman (a.s.)’ın hizmet ve yardımında bulunduğu malumdur.

Bazen batı tarafından esen rüzgar, şiddetle estiği zamandaki sesinden, ağaçları düşürdüğünden, gemileri batırdığından dolayı haraba ve afete işarettir. Çünkü Ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardır.

Bazen de rahmet yüklü bulutları taşıyan rüzgar, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye işarettir.

Bazen de rüzgar, nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa işarettir.

Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgarın kendisini yerinden alıp götürdüğünü görse, eğer ehil ise insanlara amir olur, yahut sanatında durgunluk ve elindeki malı geçersiz ise, sanatı revac bulur.

Korkan bir insan rüyada, rüzgar kendisini kaldırıp onunla beraber gitse, rüzgar ile beraber karanlık toz, toprak ses ve çığlık gibi haller de varsa eğer rüyayı gören kimse gemide ise helak olur, bir hastalığı varsa derdi artar. Gemide olmayıp hastalığı da yoksa ona bir sıkıntı ve zahmet erişir.

Rüzgarın ağaçları kökünden çıkarması, duvarları yıkması, halkı veya hayvanları ya da yiyecekleri uçurması, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak büyük bir belaya işarettir.

Samyeli hararetli hastalıklara, gök gürültüsü ile beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana işarettir. Bir kimseyi rüzgar bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyeceği bir yere yolculuk yapar.

Rüyada rüzgar bir şehir veya asker üzerine esse, o şehrin halkı veya o asker harp halinde iseler helak olurlar.

Mutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekettir. Kuvvetli esen rüzgar hükümdarın kahrıdır. Toz, toprakla esen rüzgar harptir.

Rüzgarlar Allah Teala Hazretleri tarafından müjdedir. Rüzgar ile beraber hayra alamet olan bir şeyin bulunmaması o yerden bereketin gitmesine işarettir. Rüzgarın sesi olması azap ve şiddettir.

Rüyada şiddetli rüzgarın bir belde halkı üzerine estiğinin görülmesi, o rüzgarın kuvvetli miktarınca o yer halkına erişecek korku ve şiddete işarettir.

Güneyden esen rüzgarın estiği yerde veba, hastalık veya ölümün meydana gelmesine işarettir. Bazı tabirciler de, güney rüzgarı yağmur ve rızıktır, dediler. Malum taraflardan temiz rüzgarın esmesi güzel ve hoş haberlere ve rahmete işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Rüya Tabircisi Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle