Rüya Tabirleri

Rüyada Şekil Değiştirmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, hadislerde buyrulduğu üzere gördüğünüz rüyalar, tabir edilmedikçe bir karara bağlanmayacağı bildirilmiştir. Ayrıca rüyalarınızın tabirlerini öğrenirken tabirinizin olumlu olanını öğrenmeniz ve anlatmanızın daha uygun olacağı yine hadislerde bildirilmiştir. Rüyada şekil değiştirmek ne anlama gelir?

Rüyada Şekil Değiştirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada varlıkların bilindikleri halden diğer bir hale girmeleri, mesela kilisenin camiye, kuru ağacın meyve veren bir ağaca döndüğünü görmek, rütbe sahiplerinin hallerinin değişmesine, rüya sahibinin gördüğü değişiklik nispetince, dünyanın hayırdan şere veya şerden hayıra dönmesine işarettir.

Rüyada otuz yaşını aştığını, saç ve sakalının ağardığını görse, halbuki kendisi böyle olmasa, o kimsenin dininde salahına, kendisinin vakar ve şerefinin ziyadeliğine işarettir.

Çocuk olduğunu görmekte hayır yoktur.

Genç bir kadın rüyasında ihtiyar olduğunu görse, dince dünyası iyi olur. İhtiyar kadını genç olarak gören kimse fakirse zengin olur. Dünya kendisine yüz çevirmişse yeniden ona döner. Hasta ise hastalığından iyilik bulur.

Rüyada uzadığını görenin ömrü uzun olur. Mal ve çocuğa işarettir. Kısaldığını gören evini, hayvanını yahut istifade ettiği her hangi bir şeyini satar. Bazen de öleceğinden korkulur.

Yaratılıştan bir şeyini noksan olarak görenin dünyasında noksanlık olmaya işarettir. Kadın şeklinde olduğunu gören kimseye bir zillet, bela ve hakirlik isabet eder.

Kadın gibi tenasül uzvu olduğunu görene zillet isabet eder.

Erkek gibi tenasül uzvu ve sakalı olduğunu gören kadının kaybolmuş bir çocuğu varsa, ona kavuşur, hamile ise bir oğlan çocuğu doğurur.

Kuyruğu boynuzu ve koyun tırnağı gibi tırnağı olduğunu gören kimsenin rüyası hayırdır.

Gagası, deve dudağı gibi dudağı, hortumu veya vücudunda diğer fazlalıkların olduğunu görenin rüyası dünyalığına işarettir.

Rüyada vücudunun hayvan vücuduna döndüğünü ve hayvanın da arslan veya yırtıcı hayvan olduğunu görürse, malı, mevki kuvveti ve hilesiyle kendinden aşağı olan bir kimseye zulmeder.

Suretine döndüğü hayvanın eti yeniyorsa, rüyayı görenin hayrına yahut hareketine işarettir.

Tüy veya kanadı olduğunu gören kimsenin, liderliğine ve ona isabet edecek hayra işarettir.

Vücudunun çamurdan yapılmış testi, bardak v.s. gibi şeyler olduğunu görenin ömrü uzun olur.

Yanında bulunan hasta çocuğun kuş olduğunu görmek, çocuğun ölüp cennette kuşların arasına karışması ile tabir edilir.

Maymun veya maymuna benzer bir hayvana döndüğünü görenin üzerinden Allah Teala, nimetlerini keser.

Deveye, başka binek hayvanına yahut yırtıcı hayvana döndüğünü görmek, her hususta özellikle din hakkında hayır olmayan bir rüyadır.

Kuşa döndüğünü gören kimse yeryüzünde seyyar ve devamlı yolcu bir kimsedir.

Vahşi hayvanlara döndüğünü gören, Müslümanların cemaatinden ayrılır.

Domuza döndüğünü gören kimsenin geçimi bol, nefsi hakir olur. Örümcek olduğunu gören kimsenin, Allah Teala’ya ibadet ve günahlarından tevbe eden kimse olduğuna işarettir.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Eşek Görmek Ne Anlama Gelir?

Yorum ekle