Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Ağarması Görmek Ne Anlama Gelir?

Değerli medyasistan.com okuyucuları, Bu yazımızda  Rüyada saç ağarması görmek ne anlama gelir? Konusunu paylaşacağız.

Rüyada Saç Ağarması Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç ağarması, gençler için vakara işarettir. Bazı tabirciler, ömrün uzun olmasına, bazıları da zayıflığa işarettir, demişlerdir. Aklık sakal ve başın tümünde olursa, fakirliğe işarettir.

Bir kimse saçının bir kısmının ağardığını görse vakar ve ciddiyetinin çok iyi olduğuna, başı ağaranın hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına işarettir.

Bir kimse sakalında beyaz tüyleri yolduğunu veya bu tüyleri kestiğini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder.

Kadın rüyada başının ağardığını görse, kocası günahkardır. Bazı tabirciler baş ağarması, kaybolmuş bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demişlerdir.

Vücut kıllarının ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmesi güç olan borca işarettir.

Tanınmayan bir kadının saçının ağarması, hububat kurutmaya, askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara işarettir.

Hasta kimsenin başındaki saçların ağarması ise, ölüm ve kefene işarettir.

Korkan kimse için saç ağarması, hakim, melikten veya Devlet Başkanından kurtulmaya işarettir.

Bazı tabirciler, kadının saçının ağarmasını görmek, kocası veya kocasının akrabaları tarafından çirkin söz işiteceğine, bazen de, boşanmaya işarettir, demişlerdir. Çünkü erkekler kadının saçının ağarmasını, hoş görmezler.

Saçı ak bir kimse, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, fakat bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görse, olgunluğa işarettir.

Saçının tamamen ağardığını gören kimse, amirinden veya büyüğünden nahoş bir şey görür. Rüyada göğüs kılının beyaz olduğunu gören kimsenin, yemeği kokar. Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete nail olur.

İbn-i Şirin (r.a.) Hazretleri saçı henüz ağarmamış kimsenin rüyada saçının ağarmasını iyi görmemiştir. O, “saç ağarması malın azalmasıdır” derdi. Saçının ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur. İhtiyarlara, saygı göstermez.

İlgili Bir Yazı.
Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Cevap yok

Yorum ekle